Амбициозниот Куманово на шопинг во Вардар – донесе кружен напаѓач

Амбициозниот тим на Куманово продолжува да се засилува пред стартот на вториот дел од сезоната, односно битките за опстанок во суперлигашката конкуренција. Нов ракометар во редовите на Куманово е довчерашниот член на Вардар, Стефан Атанасовски, кој настапува на позицијата кружен напаѓач, дознава 24Ракомет. 24-годишниот ракометар ќе засили конкуренцијата на пикерската позиција во тимот на Љубиша … Продолжи со читање Амбициозниот Куманово на шопинг во Вардар – донесе кружен напаѓач