ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Се дели последниот билет за суперлигашки плеј-оф

На денешната програма во Македонија ќе има четири суперлигашки дуели, по што ќе биде познат и последниот патник во плеј-оф фазата.

Три дуели ќе бидат од групата Б и од оваа група во плеј-оф се сигурни Вардар, Еурофарм Пелистер и Бутел Скопје, додека Пролет и Голден Арт ќе се борат за последното место.

Пролет на домашен терен игра со Бутел Скопје, кој е безбеден на третото место, додека Голден Арт гостува кај Вардар, кој не смее да си дозволи кикс.

За Пролет е доволен и бод за да биде сигурен меѓу најдобрите осум екипи, додека Голден Арт мора да го совлада Вардар и да чека победа на Бутел Скопје кај Пролет.

На дуелот меѓу Вардар Неготино и Мулти Есенс ќе биде одлучено која од овие две екипи ќе пренесе еден бод во борбата за опстанок.

Во рамки од групата А, тимот на Охрид пред својата публика ќе го пречека составот на Скопје.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

13:00 ГРЕНЛАНД – ИРАН (СП)

15:30 ПАРАГВАЈ – КАЗАХСТАН (СП)

17:00 ЗАФЕИРАКИС – ПАОК (ГРЦИЈА)

17:30 ШВЕДСКА – ГЕРМАНИЈА (СП)

18:00 КИНА- ЧИЛЕ (СП)

18:00 ОХРИД – СКОПЈЕ (МАКЕДОНИЈА)

18:00 ВАРДАР НЕГОТИНО – МУЛТИ ЕСЕНС (МАКЕДОНИЈА)

18:00 БРНО – МИСТЕК (ЧЕШКА)

18:00 ПЛЗЕН – КОПРИВНИЦЕ (ЧЕШКА)

18:30 ПРОЛЕТ – БУТЕЛ (МАКЕОДНИЈА)

18:30 ВАРДАР – ГОЛДЕН АРТ (МАКЕДОНИЈА)

18:30 МАЛОМЕРИЦЕ – ЈИЦИН (ЧЕШКА)

19:00 ЦИРИХ – КАДЕТЕН (ШВАЈЦАРИЈА)

19:00 ЕСЕН – РАЈН НЕКАР (БУНДЕС)

19:00 ХАГЕН – ЛИБЕК (БУНДЕС)

19:00 МАГДЕБУРГ – ВЕЦЛАР (БУНДЕС)

19:15 ПСЖ – САРАН (ФРАНЦИЈА)

19:30 ТРОГИР – ЗАГРЕБ (ХРВАТСКА)

19:30 ФЛЕНСБУРГ – БЕРГИШЕР (БУНДЕС)

19:30 ГУМЕРЗБАХ – ГЕПИНГЕН (БУНДЕС)

20:00 МОНПЕЛЈЕ – ДИЖОН (ФРАНЦИЈА)

20:00 СЕЛЕСТ – ДАНКЕРК (ФРАНЦИЈА)

20:00 ТОРЕЛАВЕГА – ХУЕСКА (АСОБАЛ)

20:30 ИСЛАНД – КОНГО (СП)

20:30 ДАНСКА – ЦРНА ГОРА (СП)

20:30 СЕСОН – ШАМБЕРИ (ФРАНЦИЈА)

21:00 ЛА РИОХА – АДЕМАР ЛЕОН (АСОБАЛ)