24РАКОМЕТ ТВ

video

Дувњак за 24 Ракомет ТВ: Секогаш е задоволство да се игра пред ваква феноменална...

Еден од најдобрите ракометари на денешницата, Домагој Дувњак беше лидер во играта на Кил во победата против Вардар од 31:20 во СЦ „Јане Сандански“ и тоа што тој го направи дефинитивно значеше многу на...
video

Обрадовиќ за 24 Ракомет ТВ: Во Македонија се играше ракомет и пред, ќе се...

Актуелниот селектор на женската репрезентација на Србија и тренер на машкиот тим на Пролетер од Зрењанин, Љубомир Обрадовиќ во сезоната 2000/01 беше и на клупата на Вардар. Тој има одлични резултати зад себе како...
video

Обрадовиќ за 24 Ракомет ТВ: Во Македонија се играше ракомет и пред, ќе се...

Актуелниот селектор на женската репрезентација на Србија и тренер на машкиот тим на Пролетер од Зрењанин, Љубомир Обрадовиќ во сезоната 2000/01 беше и на клупата на Вардар. Тој има одлични резултати зад себе како...
video

Сара Ристовска стана Кире Лазаров! (ВИДЕО)

Македонската репрезентативка Сара Ристовска беше клучната фигура заедно со голманката Чана Масон, во победата на ЦСКА Москва над големиот ривал Лада Толјати со 25-23. Ова е четврти натпревар за новиот проект во рускиот ракомет, а...
video

ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: Како Никола Митревски го откажа Веспрем (ВИДЕО)

Ракометарите на Еурофарм Работник конечно ја добија наградата за трите минимални и несреќни пораз од по еден погодок во Лигата на шампионите. Во Битола избраниците на Стевче Алушовски го совладаа унгарскиот гигант Веспрем со 26-24,...
video

Делириум во соблекувалната на Еурофарм: За Битола, за Работник…(ВИДЕО)

Ракометарите на Еурофарм Работник направија големо изненадување и го совладаа големиот фаворит Веспрем со 26-24 во третото коло од регионалната СЕХА лига. Иако унгарскиот гигант допатува во Битола со најсилен состав (без лесно повредениот Штербик...
video

Кугис одбрани многу во Прешов, но една е одбрана на мечот (ВИДЕО)

Вардар го совлада Татран Прешов на уште натпревар од СЕХА, а овој пат на гостувањето во Словачка победата беше обезбедена со 29:22. „Црвено-црните“ имаа одлична поддршка од своите голмани на натпреварот во Прешов. Артур Кугис...
video

Кизиќ и Кугис блескаа на голот на Вардар – одбранија три седмерци! (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар ја запишаа третата победа во регионалната СЕХА лига. По поразот од Мотор и победите на Пекинг и Нексе, шампионот во ова натпреварување славеше на гостувањето кај незгодниот Татран Прешов со 22-29,...
video

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Бутел Скопје и Струга (ВИДЕО)

Поради европските обврски и настапот во ЕХФ Купот, тимот на Бутел Скопје порано од предвиденото ќе го одиграат натпреварот од 5. коло од Суперлигата. Ривал на избраниците на Кристијан Грчевски ќе им биде составот на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ