24СПОРТ

Циципас го шокираше Ѓоковиќ и му ја доведе во прашање првата позиција на АТП...

Стефанос Циципас се пласираше во полуфиналето на Мастерс турнирот во Шангај откако во четвртфиналната рунда го совлада Новак Ѓоковиќ. Грчкиот тенисер беше подобар од Ѓоковиќ со 2:1 по сетови (3:6, 7:5, 6:3) и со тоа...

Проклетството е симнато: Еурофарм Работник го сруши големиот Веспрем

Екипата на Еурофарм Работник продолжи со перфектната игра во СЕХА-лигата и веќе има три победи на три средби, а денеска во Битола го сруши тимот на Веспрем победувајќи го со 26:24. Еурофарм Работник тргна одлично...

Митревски правеше чуда 30 минути, ги запре ѕвездите на Веспрем за плус шест на...

Ракометарите на Еурофарм Работник се специјализираа за прво полувреме, па и против Веспрем се наоѓаат во предност после првите 30 минути. Битолчани играат одлично против фаворитот и максимално мотивирано, па на одмор заминаа со...

Веспрем има поддршка во Битола, но во „Боро Чурлевски“ врие како во котел (ФОТО)

Ракометарите на Веспрем играат против Еурофарм Работник во рамки на СЕХА лигата во салата „Боро Чурлевски“ во Битола, а на овој дуел имаат поддршка од трибините. Тимот од Унгарија за кој настапува Дејан Манасков, а...
video

„Пола“ Вардар игра против Еурофарм во Битола (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Работник во овие моменти го играат натпреварот од третото коло во регионалната СЕХА лига против унгарскиот гигант Веспрем. На теренот во спортската сала „Боро Чурлевски“ се некогашните вардарци Рожерио Мораес и Дејан...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Еурофарм Работник и Веспрем (ЛИНК)

Ракометарите на Еурофарм Работник после враќањето од Шпанија се соочуваат со нов предизвик, а денеска следува дуел против екипата на Веспрем во рамки на СЕХА лигата. Натпреварот почнува од 17:15 часот, а се игра...

Некогаш со чартер лет, сега „автобуски“ на европски меч!

Тимот на Пелистер, кој покрај Вардар, е втора македонска екипа што има играно во финале на европски куп, го очекува двомечот од второто квалификациско коло во ЕХФ Купот против швајцарскиот Винтертур. Ако своевремено, битолчани патуваа...
video

Кугис одбрани многу во Прешов, но една е одбрана на мечот (ВИДЕО)

Вардар го совлада Татран Прешов на уште натпревар од СЕХА, а овој пат на гостувањето во Словачка победата беше обезбедена со 29:22. „Црвено-црните“ имаа одлична поддршка од своите голмани на натпреварот во Прешов. Артур Кугис...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ