недела, јануари 26, 2020

Русија

Ристовска најдобра на теренот, ЦСКА Москва славеше над Астраханочка

Тимот на ЦСКА Москва, каде што настапува македонската репрезентативка Сара Ристовска, по паузата за Мундијалот во Јапонија, им се врати на обврските во рускиот шампионат. ЦСКА на домашен терен славеше минимална победа над незгодниот состав...

Ако ги следи сите препораки, Трефилов за шест месеци може да се врати на...

Евгениј Трефилов откако имаше здравствени проблеми е без ангажман како тренер, а сега работи како потпретседател во Ракометната федерација на Русија. Првиот човек во ракометот во Русија, Сергеј Шишкарев изјави дека Трефилов ќе продолжи...

Горбок „учи“ за тренер: Не ја завршувам кариерата, но морам да мислам на иднината!

Во главниот град на Русија, Москва, започнаа предавањата од програмата на ЕХФ за стекнување на Мастер Коуч лиценца, а меѓу слушателите се и тренерот на Вардар и селектор на Русија - Едуард Кокшаров, како...

„Не сум националист, но не сакам странци да ги земаат нашите места“

Трофејниот руски тренер Евгениј Трефилов нема да ја води женската репрезентација на Русија на Мундијалот во Јапонија, и се чини дека тој не е импресиониран од одлуката странец да биде на кормилото. Предводник на Русинките...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ