сабота, јануари 25, 2020

Франција

Динар одбра за ЕП: Франција без Карабатиќ и Мае, но со Ремили (ФОТО)

Селекторот на Франција, Дидие Динар го објави скратениот список на репрезентацијата пред настапот на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Очекувано, на списокот ги нема повредените Кентан Мае од Веспрем и Лука Карабатиќ од...

Македонски двобој во Купот на Франција: Лазаров и Нант со триумф над Георгиевски и...

Тимот на Нант, каде што настаува капитенот на македонскиот национален тим - Кире Лазаров, обезбеди место во осминафиналето на Купот на Франција. Нант победи на гостувањето кај третолигашот Анжер, каде што настапува уште еден македонски...

Лазаров и Нант обезбедија место во полуфиналето на францускиот Лига Куп

Тимот на Нант, каде што настапува нашиот капитен Кире Лазаров, обезбеди место во полуфиналето на Лига Купот на Франција. Нант славеше со 20-22 на гостувањето кај Данкерк, иако на полувремето имаше негатива од пет голови,...

Франција во проблеми: Карабатиќ нема да игра на ЕП!

Репрезентацијата на Франција ќе биде ослабена на Европско првенство, откако кружниот напаѓач Лука Карабатиќ заработи повреда на последниот меч од Лигата на шампионите против Барселона и ќе мора на пауза. По деталните лекарски прегледи, утврдена...

„Кире Лазаров – тоа е дете на 39-годишна возраст“

Голманот на Нант, Сирил Димулан, стигна до голем јубилеј од 3.000 одбрани во францускиот шампионат. Тој во интервју за француските медиуми покрај за себе, зборуваше и за нашиот Кире Лазаров. Капитенот на македонската репрезентација беше...

Сосема заслужено: Лазаров се најде во идеалниот тим во Франција (ФОТО)

Капитенот на машката репрезентација, Кире Лазаров, сосема заслужено се најде во идеалниот тим на 11. коло на францускиот шампионат. Откако беше стрелец на победничкиот гол на дуелот меѓу Шамбери и Нант, кој заврши 28-29, немаше...

Класата е вечна: Маестро Лазаров распали преку жив ѕид за победа на Нант (ВИДЕО)

Капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров, се најде во центарот на вниманието на ракометната јавност во Франција, откако со спектакуларен погодок, донесе победа на Нант. Сирената оначи крај на мечот меѓу Шамбери и Нант 28-28,...

ПСЖ доминантен до нова победа над Монпелје

Дербито на 9. коло во првенството на Франција помеѓу ПСЖ и Монпелје не го оправда епитетот дерби. Најзаслужни за тоа беа ракометарите на ПСЖ кои со доминантно издание во текот на целиот меч стигнаа...

Нант и Лазаров ја прекинаа серијата порази

Кирил Лазаров и Нант запишаа нови бодови во 9. коло од првенството на Франција на гостувањето кај Иври. Нант славеше победа со 32:26, а Кирил Лазаров постигна три погодоци. Ракометарите на Нант без многу поблеми...

„Петка“ за Лазаров, Нант со втор пораз во низа

Тимот на Нант, каде што настапува македонскиот репрезентативец Кире Лазаров, го забележа вториот пораз во низа во францускиот шампионат. Нант загуби на гостувањето кај Ним со 26-25, а нашиот капитен постигна пет голови од 13...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ