Куп

КУП НА МАКЕДОНИЈА: Познати шеширите пред ждрепката за четвртфиналето

Тимот на Металург ќе ја брани титулата во Купот на Македонија оваа сезона, откако лани славеше над Вардар и ја прекина „црвено-црната“ доминација во ова натпреварување. По одигрувањето на осминафиналните групи, комплетиран е списокот на...

Прволигашите ги одработија куп средбите, четири екипи обезбедија осминафинале

Со натпреварите на прволигашите во Купот на Македонија беше завршена првата фаза од натпреварувањето после која четири екипи се приклучија на 12 екипи кои веќе имаат место во осминафиналето. Екипите на КЛ7, ГРК Тиквеш, Вардар...

Голем успех за КЛ7 – ќе игра во четвртфиналето на Купот на Македонија!

Во првата сезона во која екипата на КЛ7 се натпреварува во сениорска конкуренција, избори место во четвртфиналето на Купот на Македонија. Избраниците на Андон Бошковски славеа убедливо во полуфиналето од групата 1 против Македонија Ѓорче...

ДРАМА во Неготино: Вардар на пенали го елиминира Астраион и обезбеди четвртфинале во Купот

По кавадаречки Тиквеш и Прилеп, Вардар Неготино е третиот тим од прволигашите што обезбеди место во четвртфиналето на Купот на Македонија. Во полуфиналните двобои од групата 3, Вардар Неготино и Астраион беа убедливи против Куманово...

Прилеп со втор четвртфинален билет во Купот на Македонија

По кавадаречки Тиквеш, тимот на Прилеп е вториот четвртфиналист во Купот на Македонија. Избраниците на Адријано Котевски, иако ја немаа помошта на своите навивачи, славеа на двата меча од групата 4 во салата „Ричко“...

Тиквеш е првиот четвртфиналист од прволигашите во Купот на Македонија

Тимот на Тиквеш од Кавадарци е првиот четвртфиналист од прволигашките екипи кои викендов ги играат осминафиналните дуели од Купот на Македонија. Кавадарчани немаа никакви проблеми во полуфиналето од групата против Младост Богданци, а нивен ривал...

Куп на Македонија: Прволигашите во трка за четири места

Екипите кои се натпреваруваат во Првата лига денеска и утре ќе се најдат на пресметки од Купот на Македонија каде што ќе се борат за четирите места кои носат во следната фаза каде што...

Овче Поле СУ си обезбеди уште натпревари во Купот на Македонија

Натпреварот со кој вчера беше отворена пролетната полусезона во Македонија донесе возбудувања меѓу ЖРК Алушовски и ЖРК Овче Поле СУ, а гостинките од Свети Николе си заминаа со победа од 32:22. Првото полувреме беше многу...

ЖРК Алушовски и Овче Поле СУ ја креваат завесата од ракометната пролет

После повеќе од два месеци пауза денеска се отвора ракометната пролет во Македонија, а на теренот први ќе се најдат женските тимови на Алушовски и Овче Поле СУ. Се работи за натпревар од Купот на...

ЖРК Алушовски и Овче Поле СУ во бараж за Куп на Македонија

Екипите на ЖРК Алушовски и Овче Поле СУ на 26 или 27 февруари ќе се најдат на терен, а натпреварот ќе биде во рамки на Купот на Македонија. Со оглед на тоа што планот е...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ