Забавник

Среќен роденден Кристина!

Меѓу денешните славеници на роденден се наоѓа и поранешна ракометарка на Металург. Кристина Лишчевиќ од Србија, која сега игра за тимот на Рамницу Влчеа. Таа денеска полни 30 години. Роденден има и ракометарката од Полска,...

Среќен роденден!

На списокот на денешните славеници на родендени се наоѓаат неколку ракометари и ракометарки. Интернационалецот од Хрватска, Сандро Обрановиќ, кој игра во редовите на Мешков Брест денеска ќе наполни 27 години. Унгарецот кој игра за Пик Сегед,...

Среќен роденден!

На списокот на денешните славеници се наоѓаат неколку ракометари кои веќе имаат солидно искуство зад себе. Португалецот Тијаго Роча кој настапува за тимот на Спортинг денеска ќе наполни 34 години. Адам Моравски од Полска, кој настапува...

Среќен роденден!

На 16 октомври се родени неколку ракометари и ракометарки. Сите се од меѓународната сцена, а се работи за помлади играчи. Швеѓанецот Лео Ларсон од Кристијанштад е највозрасниот на оваа листа. Тој денеска полни 29 години. Тука...

Среќен роденден!

Млад ракометар на ПСЖ, Французинот Гаутиер Лоредон денеска ќе има роденден. Се работи за играч кој допрва би требало да добива шанса и поголема минутажа, а тој денеска ќе наполни 17 години. Роденден има и...

Среќен роденден!

На денешната листа на славеници се наоѓа ракометар од Данска, кој е играч на екипата на Елверум. Се работи за Хјарне Бојсен Расмус. Тој ќе наполни 27 години. Среќен роденден Хјарне!

Среќен роденден Миха!

Ракометар на Кил денеска во Скопје на дуелот против Вардар ќе прослави роденден. Се работи за Словенецот Миха Зарабец, кој денеска ќе наполни 28 години. Ова е добра можност да слави роденден во Скопје,...

Како би се чувствувале светска шампионка да ве сместува во вашата хотелска соба?

Левото крило на Мец и репрезентацијата на Франција одлучи да се вклучи во хотелско-туристичкиот бизнис. Ѕвездата на францускиот ракомет, Мано Ует отвори хостел и собите ги именуваше според нејзините најзначајни успеси. Ракометарката се реши за...

Среќен роденден Матеја!

Првиот избор за голот на репрезентацијата на Македонија, Матеја Серафимова денеска слави роденден. Голманката која покажа добра форма на последните квалификациски дуели брани во првенството на Данска денеска ќе наполни 23 години. Роденден има и...

Среќен роденден Гоце!

Капитенот на Еурофарм Работник, Гоце Ојлески денеска е меѓу славениците на роденден. Се работи за ракометар кој зад себе има одлично искуство со игрите и во Вардар и во Металург, а имаше и интернационална...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ