ЕУРО2024

Влегоа во квалификациите како замена, го имаат најдобриот стрелец, ги води екс вардарец и...

Покрај јужниот сосед на Македонија и Фарски Острови, трет дебитант на Европското првенство ќе биде селекцијата на Грузија. По многубројните неуспешни обиди во претквалификации и квалификации по независноста, Грузија обезбеди историски настап на следниот континентален...

Сите репрезентации од екс-ју просторите ќе играат на ЕП!

Исто како што беше и на претходното Европско првенство во 2022 година во Унгарија и Австрија, и на она ЕП во 2020 година, сите земји од некогашните простори на Југославија ќе играат на ЕП...

ЕХФ ги потврди шеширите: Македонија нема да игра со Хрватска, Србија, Чешка…

Македонија со триумфот над Турција со 30-27, го освои второто место во групата од квалификациите за ЕП 2024. Тоа носи место во третиот шешир пред ждрепката за групите на континенталниот собир, на кој ќе играме...

На полувреме во Скопје: Турција има реми против Македонија

Македонија во „Борис Трајковски“ го игра последниот натпревар од квалификациите за ЕУРО2024. Против Турција, Македонија треба да го завери пласманот на нов континентален собир. На полувреме Македонија и Турција ремизираа на 15-15. Ако останат...

За вечните песимисти: Само теорија може да ја исфрли Македонија од ЕУРО 2024

Откако заврши петтото коло во квалификациите за Европското првенство кое ќе се одржи во Германија овој јануари, работите стануваат појасни кога во прашање е распределба на земјите учеснички на континенталниот собир. Токму во пресрет на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ