недела, јануари 26, 2020

ШПАНИЈА

Душебаев: Не сакам Шпанија да ја одбрани титулата на ЕП!

Европскиот шампион Шпанија без поголеми проблеми ја одработува трката кон одбрана на титулата освоена на претходното Европско првенство во Хрватска пред две години. Некогашниот шпански репрезентативец Талант Душебаев, кој сега е тренер на полскиот Келце,...

На дуелот меѓу Шпанија и Хрватска: Петмина екс вардарци на терен!

Денеска во „Штадхале Арена“ во Виена ќе се одиграат последните три натпревари од главната рунда на Европското првенство. Дербито на денот ќе биде дуелот меѓу Шпанија и Хрватска. Таа репрезентација што ќе победи ќе го...
belorusija

“Фуријата” за едно полувреме ја среди Белорусија, останува во трка со Хрватска за прво...

Селекцијата на Шпанија остана во трка со Хрватска по првото место во групата 1 од главната рунда на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, откако славеше над Белорусија со 28-37. Избраниците на Јуриј Шевцов...

ЕУРО2020: Хрватска и Шпанија во полуфинале, останува битката за првото место

Откако вчера одработија добар дел од задачата на дуелите против Германија и Австрија селекциите на Хрватска и Шпанија се најдоа во полуфинале на Европското првенство. После ова им останаа уште по две средби и на...

Шпанија се помачи со Австрија, но ја продолжи победничката низа

Бранителот на европската титула Шпанија со доста мака успеа да го совлада домаќинот Австрија со 30:26. Фаворитот долго го кршеше отпорот на борбените Австријци и успеа дури во вториот дел. Двете селекции започнаа ефикасно и...

Eуро2020: Шпанија и Хрватска без грешка, чекорат сигурно кон полуфинале

Првите натпревари од втората фаза на Европското првенство донесоа игра што најавува кревање на квалитетот. Фаворитите во Групата 1 потврдија дека нема да дозволат да има изненадувања. Сепак, се работи за само први натпревари од...

Душебаев за 24 Ракомет: Ќе биде тешко до крај, но мора да ја искористиме...

Репрезентацијата на Шпанија стартуваше со победа во вториот круг од Европското првенство, а денеска забележа триумф над селекцијата на Чешка со 31:25. Со тоа Европскиот првак од пред две години само продолжи со перфектната...

Европскиот првак не попушта: Ниту Чешка не беше закана за „фуријата“

По трите победи над Летонија, Холандија и Германија, во групната фаза во Трондхајм, европскиот шампион Шпанија и понатаму продолжува во исто темпо. Избраниците на Жорди Рибера славеа и на првиот меч од главната рунда...

Шего ја одбрани Хрватска, Шпанија рутински против Холандија

Србија и Хрватска одиграа цврст и израмнет натпревар во дуелот кој не одлучуваше ништо во групата А, на крајот поуспешна излезе тимот на Червар кој триумфираше со 24:21. Ова беше еден од помалку ефикасните натпревари...
germanijadanska

Шпанија ја растури Германија, Исланд приреди сензација против Данска

Шпанија забележа убедлив триумф со 33:26 над репрезентацијата на Германија во дуелот помеѓу екипите кои остварија победи во првото коло во групата Ц. Шпанците имаа фуриозен почеток на мечот, поведоа со 8:2 и најавија триумф...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ