ГЕРМАНИЈА

avstrijagermanija

Германија си обезбеди натпревар во Шведска после доминацијата над Австрија

Откако во саботата станаа јасни полуфиналистите од Групата 1, денеска стана јасно која репрезентација ќе игра во мечот за 5. позиција, а тоа е Германија која одигра убедлив натпревар против Австрија и славеше со...
germanija

ДРАМА во Виена: Карачиќ и Шего ја запреа Германија – „коцкестите“ веќе во полуфинале!

Репрезентацијата на Хрватска по голема борба и голем пресврт славеше над Германија со минимални 25-24 во драматичен натпревар во „Штадхале Арена“. Со овој триумф избраниците на Лино Червар веќе го обезбедија местото во полуфиналето...
germanija

Останал заклучен во соблекувална среде натпревар на Европското првенство!

Германскиот лев бек Јулиус Кун бил заклучен во соблекувалната по паузата на полувремето од натпреварот меѓу неговата селекција и Белорусија, кој се одигра вчера. „Останав последен во тоалетот и почнав да се сомневам дека нешто...
belorusijagermanija

И Германците се разбудија, конечно одиграа добар натпревар

Репрезентацијата на Германија после просечните игри во првиот круг конечно одигра добар натпревар и на стартот на втората рунда потврди дека ќе се обиде да дојде до добар пласман на ова првенство. Германците денеска ја...
germanija

Германија прокоцка плус седум, но ја победи Летонија

Репрезентацијата на Германија ја оствари втората победа на Европското првенство, а после поразот во второто коло од Шпанија, Германците денеска ја совладаа Летонија со 28:27. Летонија беше рамноправна во првите 15 минути до резултат 6:6,...
germanijadanska

Шпанија ја растури Германија, Исланд приреди сензација против Данска

Шпанија забележа убедлив триумф со 33:26 над репрезентацијата на Германија во дуелот помеѓу екипите кои остварија победи во првото коло во групата Ц. Шпанците имаа фуриозен почеток на мечот, поведоа со 8:2 и најавија триумф...
germanija

Германија убедлива против Холандија на отварањето на Ц групата

Во првиот натпревар во групата Ц репрезентацијата на Германија оствари убедлива победа против дебитантот на европските првенствата, селекцијата на Холандија со 34:23. Германците долго го кршеа отпорот на противникот, но во завршниот дел од...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ