ВЕСТИ

Кокшаров доби рок – има 24 часа сам да си поднесе оставка!

Репрезентацијата на Русија го заврши настапот на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска исто како Македонија - по првата фаза. Селекторот Едуард Кокшаров, не беше задоволен со билансот од три порази најави заминување...

Еуро2020: Заврши првата фаза, 12 селекции си заминаа дома

Со натпреварот одигран синоќа меѓу Русија и Данска финишираше првиот круг на Европското првенство. Вкупно 12 репрезентации се преселија во вториот круг, додека 12 си заминуваат дома и нема да имаат повеќе натпревари на овој...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Шпанија и Чешка ја отвораат втората фаза на ЕП

Од денеска Европското првенство влегува во втор дел, а натпреварите ќе се играат во Австрија и во Шведска. Групата 1 во која требаше да биде и Македонија продолжува во Виена каде што на програмата...

Падна првата жртва на Европското првенство, една репрезентација остана без селектор

После завршувањето на првата фаза на Европското првенство веќе падна и првиот отказ за селектор кој водеше репрезентација на шампионатот. Се работи за стратегот на Украина, Сергеј Бебешко, кој поднесе оставка после завршувањето на настапот...

Данците се одјавија со победа и ја пратија Русија во бараж за СП во...

Репрезентацијата на Данска успеа да стигне до победа во последниот меч од првата фаза на Европското првенство, па ракометарите на оваа селекција си заминуваат од шампионатот со триумф од 31:28 над Русија. И двете репрезентации...

НОВА СЕНЗАЦИЈА НА ЕП: Унгарија славеше над Исланд и го прати дома светскиот првак...

Селекцијата на Унгарија славеше над Исланд со 18-24 и обезбеди место во главната рунда од Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Овој триумф на Унгарија значи дека еден од фаворитите за тронот, Данска,...

Најдобрите стрелци се и најдобри асистенти на ЕП

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кирил Лазаров не само што беше меѓу најдобрите пет стрелци на Европското првенство после првиот круг, туку е и меѓу најдобрите асистенти. На трите натпревари забележа вкупно 17 асистенции со...

Квалификациите за ЕП 2022 почнуваат за шест репрезентации

Денеска и утре вкупно шест репрезентации кои не играа на Европското првенство ќе се најдат во бараж натпревари за пласман во квалификациите за Европското првенство во 2022 година. Оние коишто се со најслаб рејтинг мораат...

После десет години, Заади си заминува од Мец

После десет години во сино-жолтиот дрес Грас Заади го напушта Мец и продолжува кон нови предизвици во кариерата. На специјална прес конференција Заади го најави своето заминување. Французинката од наредната сезона ќе настапува во клубот...

Лазаров во Топ 5 стрелци во првиот круг на ЕП

Ракометарите кои од ова лето ќе станат соиграчи во тимот на Кил, Никола Билик и Сандер Сагосен го имаат главниот збор на Европското првенство кога се во прашање погодоците. Билик и Сагосен постигнаа најмногу голови...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ