ВЕСТИ

Неславен почеток за екс вардарките во Подгорица – Брест го среди Будуќност

Натпреварувањето во Лигата на шампиони за жени започна, а веќе во првото коло имаше некои неочекувани резултати. Екипата на Будуќност беше домаќин на францускиот Брест од кој  препрпе пораз 32:35. Во домашниот состав настапија...

Илиев броеше до 19, Радовиш го испрати Металург 2 со полна мрежа

Ракометарите на Радовиш продолжуваат со добрите игри на почетокот на сезоната и во 5.коло остварија нова победа против Металург 2 на домашен терен со 49:34. Домаќинот уште во првиот дел го навести победникот на натпреварот....

Прв пораз во СЕХА за Еурофарм: Храбрите „фармацевти“ не издржаа до крај во Загреб

По големата победа над унгарскиот гигант Веспрем, ракометарите на Еурофарм Работник го запишаа првиот пораз во регионалната СЕХА лига. Поуспешен од македонскиот вицепрвак беше тимот на Загреб, кој славеше со 24-23. Загреб отвори со водство...

Бутел Скопје со деби победа, го совлада ЗТР Запорожје во Купот на ЕХФ

Екипата на Бутел Скопје на своето деби во Европските купови дојде до победа од 18:14 против тимот на ЗТР Запорожје откако во текот на целата средба беше во предност. Победата е заслужена, а дали...

Бутел Скопје со деби победа, го совлада ЗТР Запорожје во Купот на ЕХФ

Екипата на Бутел Скопје на своето деби во Европските купови дојде до победа од 18:14 против тимот на ЗТР Запорожје откако во текот на целата средба беше во предност. Победата е заслужена, а дали...

Охрид во вториот дел го скрши жилавиот Вардар Јуниор

Ракометарите на Охрид забележаа победа на гостувањето во Скопје кај Вардар Јуниор со 23-28 во натпревар од 5. коло во Суперлигата. Избраниците на Стојан Петрушевски беа тие што го диктираа темпото во првото полувреме, а...

РФМ нема милост: Два клуба добија тригодишна забрана да се натпреваруваат во било која...

Иако пред стартот на сезоната во машката кадетска лига на Македонија, за настап беа пријавени дури 32 екипи, сепак натпреварувањето започна со два тима помалку. Според пропозициите за натпреварување во сезоната 2019/2020, доколку некоја екипа...

За слаба организација следува казна: Работнички ќе и плати 15.000 денари на РФМ!

Вториот натпревар од 5. коло во Суперлигата, меѓу Работнички и Металург што требаше да се игра во СРЦ „Кале“, не се играше во предвидениот термин. Причината е тоа што домаќинот не обезбеди медицинско лице. Се...

Работнички и Металург не играа затоа што – нема доктор!

Вториот натпревар од 5. коло во Суперлигата, меѓу Работнички и Металург што требаше да се игра во СРЦ „Кале“, не се играше во предвидениот термин. Причината е тоа што домаќинот не обезбеди медицинско лице. Се...

Алушовски: Од Вујо научив многу, се радувам што ќе го видам пак

По триумфот над Веспрем, ракометарите на Еурофарм Работник ги чека тешко гостување кај хрватскиот првак Загреб во регионалната СЕХА лига. Стратегот Стевче Алушовски вели дека има голема чест што ќе игра против тим предводен од...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ