Анализа

24Ракомет анализа – Група Ц: Познато кој ќе игра во осминафиналето

Во група Ц нe очекувам да има поголеми изненадувања што значи дека во следната фаза ќе играат Германија, Хрватска, Унгарија и Белорусија. Германија, која игра без Пекелер, а можеби одредено време ќе биде и без...

24Ракомет анализа- Група Б: Четири селекции со ист квалитет и Шпанија

Групата Б во Мец ќе одреди четири осминафиналисти на Светскиот шампионат во Франција. Покрај Шпанија која има малку повисок квалитет, останатите четири репрезентации меѓу кои е Македонија, Словенија, Исланд и Тунис се селекции кои...

24Ракомет анализа – Група А: Франција е фаворит, четири репрезентации за три слободни места

„Експертите“ се фаворит број еден во групата „А“ и на првенството Групата А е составена од четири европски, една азиска и една јужноамериканска селекција каде домаќинот Франција е апсолутен фаворит, како за првото место во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ