🎥 Шокантни сцени од Норвешка: Легендарната Лунде загуби свест на теренот и заврши во болница!

Легендарната норвешка голманка Катрин Лунде се онесвести на натпревар од норвешкиот шампионат и заврши во болница.

Една од најтрофејните светски ракометарки за време на мечот меѓу нејзиниот Кристијансанд и Ромарике Равенс, најпрво се фати за стативата.

Потоа седна на паркетот, ја загуби свеста на кратко, па веднаш влезе лекарската екипа на теренот и интвервенираше.

Лунде веднаш беше пренесена во болница, но првичните информации се дека имала само пад на крвниот притисток, но ќе биде задржана за да бидат извршени и други испитувања.