Јотиќ: Нексе во Битола ќа почувствува атмосфера каква што не памети!

Тимот на Еурофарм Пелистер го очекува реванш натпреварот од осминафиналето во регионалната СЕХА лига против хрватскиот вицепрвак Нексе Нашице.

Битолчани загубија до три гола разлика на првата средба, 23-20, па нема да имаат лесна задача да стигнат до четвртфиналето.

Хрватот Ловро Јотиќ ќе игра против тим од неговата земја.

„Ни следи тежок натпревар и имаме еден мал притисок заради тој пораз од три разлика. Мора да ја подобриме одбраната од Нашице, а во нападот мора да реагираме и да го заборавиме лошиот натпревар. Можеме да напредуваме во транзицијата, Нексе Нашице во Битола ќе почувствува атмосфера каква што не паметат. Со малку среќа и исполнување на советите на стручниот штаб, мислам дека можеме да се радуваме“, изјави Јотиќ.

Натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Нексе Нашице се игра во спортската сала „Боро Чурлевски“ со почеток во 20:15 часот.