Фабрегас „ладен како шприцер“ – како го совлада Вулф за големо славје на Барса (ВИДЕО)

Ракометарите на Барселона ја одбранија титулата во Лигата на шампионите откако во финалето го совладаа Келце со 37:35 после изведувањето на седмерци.

Во пенал серијата единствениот кој не успеа да постигне гол беше Алекс Душеабев, додека решавачкиот погодок за Барселона го постигна Лудовик Фабрегас.

Во следното видео погледнете го голот вреден одбрана на титулата во ЛШ.