Талески и Томовски: Вистинските браќа делат сè (ФОТО)

„Македонскиот“ дуел во Бундес лигата, во кој актери беа Балинген на Филип Талески и Лудвигсхафен на Мартин Томовски, заврши нерешено 25-25.

Двајцата наши репрезентативци, кои своевремено беа дел од Металург, играа заедно и во младинските селекции на Македонија.

„Вистинските браќа делат сè“, напиша левиот бек под заедничката фотографија со голманот на социјалните мрежи.