Рожерио Мораеш си „ќари“ црногорска судијка (ФОТО)

Некогашниот ракометар на Вардар, Рожерио Мораеш, ова лето имаше двојна причина за голема радост.

Бразилскиот репрезентативец покрај тоа што потпиша договор со бундеслигашот Мелсунген, ја побара за сопруга досегашната девојка Анѓела Ќулаф иќ.

Станува збор за поранешна судијка од Црна Гора, а сегашен ракометен делегат, која работи и како фитнес инструктор.

Романтичното запросување падна во татковината на Мораеш, на една од најубавите плажи Жерикоакоара во Сеара.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rogério Moraes (@rogeriomoraes11)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rogério Moraes (@rogeriomoraes11)