Ракометарите на Нексе на цементарница се „загреваа“ за Вардар (ФОТО)

Следен предизвик за ракометарите на Вардар ќе биде четвртфиналниот двомеч од регионалната СЕХА лига против хрватскиот Нексе Нашице.

Првиот натпревар ќе се одигра в недела на 8 март со почеток во 17:00 часот во Нашице.

Ракометарите на Нексе во пресрет на овој дуел ја посетија фабриката за прозиводство на цемент „Нашицецемент“, а тоа е еден од главните спонзори на овој тим.

Имаа можност да се запознаат со производниот процес и да поделат на вработените влезници за средбата со европскиот шампион.