Кајба „удри“ по Подравка – Каде ви се моралот, честа, образот, почитта кон ликот на Сарачевиќ…(ФОТО)

На 21 февруари оваа година, Копривница беше во шок по добиената вест дека нивниот тренер, Златко Сарачевиќ починал.

Поранешниот физиотерапевт на хрватската ракометна репрезентација, Дамир Кајба на социјалната мрежа Инстаграм го искажа револтот кон целото раководство на Подравка.

Причината е односот на клубот кон неговиот пријател Златко Сарачевиќ и работите кои останаа по неговата смрт.

Физиотерапевтот во својата објава на Инстаграм напиша дека управата на Подравка имала неисплатени плати односно долг кон Сарачевиќ, но повеќе го погодува лицемерието од страна на управата на Подравка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damir Kajba (@damirkajba)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damir Kajba (@damirkajba)