ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Фарски Острови по нова сензација, Црна Гора во балкански двобој со Хрватска

На ЕХФ шампионатот за младинци што се одржува во источниот сосед денеска е слободен ден, но затоа ќе бидат активни на ЕП за младинци во Португалија.

По вчерашната сензација против Данска, Фарски Острови ќе имаат нов предизвик и дуел со селекцијата на Словенија.

По поразот од Шведска, ослабената Црна Гора денеска ќе се соочи со Хрватска во балкански двобој.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

13:00 ФАРСКИ ОСТРОВИ – СЛОВЕНИЈА (ЕП МЛАДИНЦИ)

13:00 ИСЛАНД – ИТАЛИЈА (ЕП МЛАДИНЦИ)

15:30 УНГАРИЈА – ДАНСКА (ЕП МЛАДИНЦИ)

15:30 СРБИЈА – ГЕРМАНИЈА (ЕП МЛАДИНЦИ)

18:00 ЦРНА ГОРА – ХРВАТСКА (ЕП МЛАДИНЦИ)

18:00 ПОЛСКА – ШПАНИЈА (ЕП МЛАДИНЦИ)

20:30 ФРАНЦИЈА – ШВЕДСКА (ЕП МЛАДИНЦИ)

20:30 НОРВЕШКА – ПОРТУГАЛИЈА (ЕП МЛАДИНЦИ)