ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на втор тест со Норвешка Б, суперлигашки и прволигашки дуели, бундес дерби…

Денеска на терените во Македонија во центарот на вниманието ќе биде репрезентативниот натпревар меѓу женската репрезентација и Норвешка Б.

Покрај тоа интересни за ракометната јавност ќе бидат и суперлигашките пресметки во Прилеп, Бутел, Кисела Вода, Радовиш, Кавадарци и Охрид.

Освен суперлигашките двобои ќе има и два натпревари од прволигашкото друштво, а во Бундес лигата ќе се игра големо дерби меѓу Фленсбург и Магдебург.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

16:00 МАКЕДОНИЈА – НОРВЕШКА Б (ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР)

11:30 БИСИНОВ – ШАМПИОН (МАКЕДОНИЈА)

17:00 КИЧЕВО – ОВЧЕ ПОЛЕ (МАКЕДОНИЈА)

18:00 РАДОВИШ – ГОЛДЕН АРТ (МАКЕДОНИЈА)

18:00 ЈУНИОР КВ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (МАКЕДОНИЈА)

18:00 ТИКВЕШ – ПРОЛЕТ (МАКЕДОНИЈА)

18:00 БУТЕЛ СКОПЈЕ – КУМАНОВО (МАКЕДОНИЈА)

19:30 ОХРИД – ВАРДАР (МАКЕДОНИЈА)

16:15 БАРСЕЛОНА – БИДАСОА (ШПАНИЈА)

17:30 ГВАДАЛАХАРА – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (ШПАНИЈА)

19:00 АНАИТАСУНА – КУЕНКА (ШПАНИЈА)

20:30 ЛА РИОХА – УЕСКА (ШПАНИЈА)

16:00 СИЛКЕБОРГ – ХОЛСТЕБРО (ДАНСКА)

13:30 ХОЛАНДИЈА – НОРВЕШКА (ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР)

16:00 ДАНСКА – ШВАЈЦАРИЈА (ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР)

19:00 ПСЖ – КРЕТЕЈ (ФРАНЦИЈА)

20:00 ЕКС АН ПРОВАНС – ЛИМОЖ (ФРАНЦИЈА)

18:30 ФЛЕНСБУРГ – МАГДЕБУРГ (ГЕРМАНИЈА)

16:00 ВЕСПРЕМ КФТ – ДАБАС (УНГАРИЈА)

18:00 БУДАИ – ЦЕГЛЕД (УНГАРИЈА)

18:00 ЧУРГО – БУДАКАЛАС (УНГАРИЈА)

18:00 ВЕСПРЕМ – ЃЕНЃЕШ (УНГАРИЈА)

19:30 ПИК СЕГЕД – ФЕРЕНЦВАРОШ (УНГАРИЈА)

18:00 КОЛСТАД – АРЕНДАЛ (НОРВЕШКА)

18:00 КРИСТИЈАНСАНД – ХАЛДЕН (НОРВЕШКА)

12:30 ХОБРИ ГЛОГОВ – КВИЖУН (ПОЛСКА)

15:00 АЗОТИ ПУЛАВИ – ЗАГЛЕБЈЕ (ПОЛСКА)

16:00 АГУАШ САНТАШ – СПОРТИНГ ЛИСАБОН (ПОРТУГАЛИЈА)

16:00 БЕНФИКА – ВИТОРИЈА (ПОРТУГАЛИЈА)

19:00 ГАИА – БЕЛЕНЕНСЕС (ПОРТУГАЛИЈА)

19:00 ВИСЕУ – БРАГА (ПОРТУГАЛИЈА)

19:30 АВАНКА – ПОРТО (ПОРТУГАЛИЈА)

15:00 ОРАДЕА – БУЗАУ (РОМАНИЈА)

16:00 СУЧЕАВА – ОДОРХЕИ (РОМАНИЈА)

17:00 ВАСЛУИ – КОНСТАНЦА (РОМАНИЈА)

17:30 ФОЧАНИ – ТЕМИШВАР (РОМАНИЈА)

16:00 ЛУГИ – СКОВДЕ (ШВЕДСКА)

17:00 ФАДИ ВИНТЕРТУР – КРОЈЦЛИНГЕН (ШВАЈЦАРИЈА)

17:00 ВАКЕР ТУН – КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН (ШВАЈЦАРИЈА)

18:00  ЛУЦЕРН – СЕНТ ГАЛЕН (ШВАЈЦАРИЈА)

18:00 ЦИРИХ – БАЗЕЛ (ШВАЈЦАРИЈА)

16:00 ШВЕДСКА – БРАЗИЛ (ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР)

16:30 СРБИЈА – АВСТРИЈА (ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР)

17:00 СЛОВАЧКА – УКРАИНА (ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР)

17:30 СЛОВЕНИЈА – УНГАРИЈА (ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР)

19:00 РОМАНИЈА – ШПАНИЈА (ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР)