Денеска на терените: Еурофарм Пелистер на двобој со АЕК Атина за потврда на осминафиналето во ЛЕ

Ракометарите на Еурофарм Пелистер се домаќини на АЕК Атина во последното 10. коло од групната фаза во Лигата на Европа.

Во рамки на групата Д тимот од Битола е на втората позиција и со победа ќе го потврди пласманот во нокаут фазата од втората позиција бидејќи водечкиот Ним е недостижен.

За АЕК Атина овој натпревар е од големо значење, тие со победа можат да се надеваат дека ќе изборат пласман во следната рунда.

После денешните натпревари во Лигата на Европа ќе бидат познати сите патници во следната фаза.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

13:00

САНКТ ПЕТЕРСБУРГ – СТАВРОПОЛ (Русија 1. лига)

18:15ч

СОДЕР – БОДЕН (Шведска 1. лига – жени)

18:45ч

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – АЕК АТИНА (Лига на Европа, 10. коло)

ЛЕМГО – ГОГ (Лига на Европа, 10. коло)

ВИНТЕРТУР – ТАТРАН ПРЕШОВ (Лига на Европа, 10. коло)

САВЕХОФ – ГОРЕЊЕ (Лига на Европа, 10. коло)

ТУЛУЗ – БИДАСОА ИРУН (Лига на Европа, 10. коло)

19:00ч

КРИМ – КРКА (Словенија 1. лига – жени)

ИШТАД –  ОНЕРЕД (Шведска 1. лига)

20:00ч

РИБЕ ЕСБЈЕРГ – СКЈЕРН (Данска 1. лига)

РИНГСТЕД – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1. лига)

КРАС – БОРХАВЕ (Холандија 1. лига – жени)

20:30ч

ФОРТИСИМО – АМСТЕРДАМ (Холандија 1. лига – жени)

20:45ч

ЕКС АН ПРОВАНС – ЛА РИОХА (Лига на Европа, 10. коло)

БЕНФИКА – НАНТ (Лига на Европа, 10. коло)

ФУКСЕ БЕРЛИН – ВИСЛА ПЛОЦК (Лига на Европа, 10. коло)

КАДЕТЕН – ТАТАБАЊА (Лига на Европа, 10. коло)

НЕКСЕ – МАКДЕБУРГ (Лига на Европа, 10. коло)

СПОРТИНГ – НИМ (Лига на Европа, 10. коло)