Денеска на терените: Двојна програма во Јане Сандански, дерби дуели од Првата лига и Женската Лига

Главните конкуренти за пласман во Супер лигата, екипите на Голден Арт и Алкалоид ќе имаат директен дуел во салата Јане Сандански кој може да одлучи и да најави кој тим од нарендата сезона ќе го гледаме во елитното друштво.

Кај дамите Вардар и Ѓорче Петров ќе играат пред машкото дерби, дуел кој на една од екипите ќе им овозможи предност во борбата за титулата во понатамошниот дел од плеј офот.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

ДИНАМО СИНАРА – СТАВРОПОЛ (Русија Суперлига Жени)

15:30ч

АСТРАХАНОЧКА – ЦСКА МОСКВА (Русија Суперлига Жени)

16:00ч

ТОЉАТИ – ЗВЕНИГОРОД (Русија Суперлига Жени)

ФЕНИКС – СПАРТАК (Македонија Супер лига плеј-аут, жени)

17:00ч

РОСТОВ – КРАСНОДАР (Русија Суперлига Жени)

ВАРДАР – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Македонија Супер лига плеј-оф, жени)

18:00ч

ЃЕР – КИШВАРДА (Унгарија 1. лига, жени)

18:45ч

БАРСЕЛОНА – ФЛЕНСБУРГ (Лига на шампиони 14. коло)

ПИК СЕГЕД – МОНПЕЛЈЕ (Лига на шампиони 14. коло)

ПСЖ – ВЕСПРЕМ (Лига на шампиони 14. коло)

19:00ч

ХОЛСТЕБРО – НОРДСЈЕЛАНД (Данска 1. лига)

ЛУГИ – АЛИНГСАС (Шведска 1. лига)

19:05ч

БЕРГИШЕР – ХАНОВЕР (Бундес лига 1)

ХАМБУРГ – ЕРЛАНГЕН (Бундес лига 1)

ЛУБЕК – МИНДЕН (Бундес лига 1)

19:15ч

КРИМ – ЦЕЛЈЕ (Словенија 1. лига, жени)

КАДЕТЕН – ЖЕНЕВА (Швајцарија 1. лига)

19:30ч

СКИВЕ – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1. лига)

КУЗМАН ВАРДАР – АСТИБО (Македонија Супер лига плеј-аут, жени)

ГОЛДЕН АРТ – АЛКАЛОИД (Прва лига)

19:45ч

САВЕХОФ – СКОВДЕ (Шведска 1. лига)