ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар на ново гостување, се чека и нова победа

Ракометарите на Вардар денеска имаат нов натпревар на кој ќе бидат гости, а се работи за дуелот против Татран Прешов во рамки на СЕХА лигата.

„Црвено-црните“ гостуваат во Словачка, каде што се очекува да се борат за бодови и се со предност на овој дуел така што сите очекувања се да бидат освоени три бода.

Вардар после победата над Мотор во Лигата на шампиоинте ќе може да продолжи во истиот ритам и да покаже дека и сезонава оди во добар правец во натпреварувањето.

Доколку оди сè според планот тогаш овде не би требало да има проблеми за вардарци и од нив се чека да дојдат до уште една победа во СЕХА и да продолжат по вистинскиот пат.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

БУДВАНСКА РИВИЈЕРА – МОРНАР (Црна Гора 1)

17:15ч

ВОЈВОДИНА – МОТОР (СЕХА-лига)

18:00Ч

ДИКЕН – КЈИФ (Финска 1, жени)

19:00ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – МАГДЕБУРГ (Германија, Бундес лига)

ЛАЈПЦИГ – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

АЛИНГСАС – ГУИФ (Шведска 1)

РЕДБЕРГСЛИД – ХОВДЕ (Шведска 1)

ВАРБЕРГ – МАЛМЕ (Шведска 1)

19:15ч

СКАНЕЛА – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1, жени)

19:30ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – СТРУГА (Македонија Супер машка лига)

20:45ч

ТАТРАН ПРЕШОВ – ВАРДАР (СЕХА лига)

21:00ч

БАРСЕЛОНА – ГРАНОЉЕРС (Шпанија Асобал)