Денеска на терените: Вардар на двобоj со Елверум, дамите ја продолжуваат борбата за титулата

Вардар против норвешкиот претставник во Лигата на шампионите Елверум го игра последното коло.

Црвено-црните веќе имаат обезбедно пласман во нокаут фазата и на овој натпревар ќе играат без поголем притисок.

На домашната сцена актуелни ќе бидат натрпеварите од Женската лига, се играат три натпревари од плеј-офот и еден натпервар од плеј-аут конкуренцијата.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

ПЕЛИСТЕР – МЕТАЛУРГ (Женска лига, плеј-оф)

17:00ч

БУДАКАЛАШ – ЕГЕР (Унгарија 1. лига)

ПЈОТРКОВИА – КОШАЛИН (Полски Куп, жени)

МАГУРА – ДУНАРЕА БРАИЛА (Романија 1. лига, жени)

17:30ч

ШАМПИОН – ГЕВГЕЛИЈА (Женска лига, плеј-аут)

СТРУЖАНКА – КУМАНОВО (Женска лига, плеј-оф)

18:00ч

КОЛСТАД – НОТЕРОЈ (Норвешка 1. лига)

АЗОТИ ПУЛАВИ – ПЈОТРКОВИНА (Полски Куп)

18:30ч

ВАРАЖДИН – СЕСВЕТЕ (Хрватска 1. лига)

18:45ч

АЛБОРГ – ПСЖ (Лига на шампиони 14. коло)

КЕЛЦЕ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Лига на шампиони 14. коло)

19:00ч

СОНДЕРЈИСКЕ – РИНГСТАД (Данска 1. лига, жени)

ЕЛБФЛОРЕНЦ – КОБУРГ (Бундеслига 2)

РОШКОТ  – ЛУБЕК (Бундеслига 2)

КРИСТИЈАНШТАД – ИШТАД (Шведска 1. лига)

РЕГБЕРСЛИДС – АРАНАС (Шведска 1. лига)

19:30ч

МОРС – ЛЕМВИГ (Данска 1. лига)

ЕСЕН – АУЕ (Бундеслига 2)

ГРОСВАЛШТАД – ХАМ ВЕСТФАЛЕН (Бундеслига 2)

ХАГЕН- ДОРМАГЕН (Бундеслига 2)

ДЕСПИНА -ЧАИР (Женска лига, плеј-оф)

20:00ч

ТУЛОН – МЕЦ (Франција 1. лига, жени)

БРЕСТ – НИЦА (Франција 1. лига, жени)

ХАСЛУМ – НАЕРБО (Норвешка 1. лига)

20:45ч

ВАРДАР – ЕЛВЕРУМ (Лига на шампиони 14. коло)

22:00ч

АВАНКА – МАИА ИСМАИ (Португалија 1. лига)