ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар и Еурофарм Пелистер со суперлигашки задачи, стартува ЛШ

Денеска ќе биде комплетирано второто коло од македонската Супер лига со две средби во Скопје и во Битола.

Вардарци ќе се соочат со незгодниот Бутел Скопје, додека Еурофарм Пелистер на домашен терен го пречекува Голден Арт.

На европските терени, стартува најелитното клупско натпреварување – Лигата на шампионите со четири средби.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

16:30 КРОНОН – БГУФК МИНСК (БЕЛОРУСИЈА)

16:30 МАШЕКА – СКА МИНСК (БЕЛОРУСИЈА)

17:30 ГОМЕЛ – МЕШКОВ БРЕСТ (БЕЛОРУСИЈА)

19:30 НОВЕ ВЕСЕЛИ – ДУКЛА ПРАГА (ЧЕШКА)

18:30 ЛЕМВИГ – ХОЛСТЕБРО (ДАНСКА)

18:45 КИЛ – ЕЛВЕРУМ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:45 ПИК СЕГЕД – БАРСЕЛОНА (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 КЕЛЦЕ – НАНТ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 ЗАГРЕБ – ГОГ ГУДМЕ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

19:30 СЕН АМАН – МЕЦ (ФРАНЦИЈА)

20:30 БРЕСТ БРЕТАЊ – ШАМБРЕ ТУРЕН (ФРАНЦИЈА)

19:00 БИТИГХАЈМ – ВАИБЛИНГЕН (ГЕРМАНИЈА)

18:00 ФЕРЕНЦВАРОШ – ДАБАС (УНГАРИЈА)

18:00 МОШОНМАЃАРОВАР – ЕРДИ (УНГАРИЈА)

18:15 ЃЕР – ШИОФОК (УНГАРИЈА)

16:30 ВАРДАР – БУТЕЛ СКОПЈЕ (МАКЕДОНИЈА)

17:00 ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ГОЛДЕН АРТ (МАКЕДОНИЈА)

18:30 ХАСЛУМ – БЕКЕЛАГЕТС (НОРВЕШКА)

18:00 БЈАСЕН – СОЛА (НОРВЕШКА)

18:00 ЛАРВИК – СТОРХАМАР (НОРВЕШКА)

20:15 ВОЛДА – КРИСТИЈАНСАНД (НОРВЕШКА)

17:00 ЗАБЖЕ – УНИА ТАРНОВ (ПОЛСКА)

18:00 ЛУБЛИН – ГАЛИЧАНКА ЛВОВ (ПОЛСКА)

15:00 ОМСК – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (РУСИЈА)

16:00 АСТРАХАН – ТАГАНРОГ (РУСИЈА)

18:30 ЦСКА МОСКВА – ДИНАМО СУНГУЛ (РУСИЈА)

17:00 АДИФ – ЗВЕНИГОРОД (РУСИЈА)

18:00 КРАСНОДАР – ЛУЧ МОСКВА (РУСИЈА)

18:30 БАЛТИСКА ЗАРЈА – СТАВРОПОЛ (РУСИЈА)

20:00 КРИМ – АКЛИМАТ ПТУЈ (СЛОВЕНИЈА)

19:00 АЛИНГСАС – ХЕЛСИНБОРГ (ШВЕДСКА)

18:45 КАДЕТЕН – КРИЕНС (ШВАЈЦАРИЈА)

14:00 КАСТАМОНУ – ЈАЛИКАВАК (ТУРЦИЈА)