Денеска на терените: Бутел оди во Кавадарци, битолчани гости покрај езерото

Денеска на терените низ Македонија ќе се играат наптевари во сите домашни натпеварувања. Ќе има неколку дуели во Супер лигата, а исто така и во женска конкуренција ќе се играат натпревари во борбата за титулата.

Ширум Европа вообичаено сабота е ден за голем број натпревари, првенствата се во самата завршница и се разгоруваат борбие за шампион. За одбележување е дербито на кое се игра во Хрватска.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – БАРСЕЛОНА (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

15:00ч

ЛОКОМОТИВА ЗАГРЕБ – ТРОГИР (ХРВАТСКА 1. ЛИГА. ЖЕНИ)

15:30ч

РАБОТНИЧКИ – КУМАНОВО (ПРВА ЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ)

16:00ч

ЃЕР – БРЕСТ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ, ЖЕНИ)

18:00ч

ОХРИД – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (СУПЕР ЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ)

ВАРДАР – КУМАНОВО (ЖЕНСКА ЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ)

ЗАГРЕБ – НЕКСЕ (ХРВАТСКА ПЛЕЈ-ОФ)

КРИСТИЈАНСАНД – КРИМ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ, ЖЕНИ)

ЧУРГО – ФЕРЕНЦВАРОШ (УНГАРИЈА 1. ЛИГА)

ДАБАС – КЕЧКЕМЕТИ (УНГАРИЈА 1. ЛИГА)

ЕГЕР – ЃЕНЃЕШ (УНГАРИЈА 1. ЛИГА)

КОМЛО – ТАТАБАЊА (УНГАРИЈА 1. ЛИГА)

НЕКА – ВЕСПРЕМ ККФТ (УНГАРИЈА 1. ЛИГА)

18:30ч

ВЕЦЛАР – ФУКСЕ БЕРЛИН (БУНДЕСЛИГА 1)

ДЕСПИНА – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (ЖЕНСКА ЛИГА, ПЛЕЈ-ОД)

ЦИРИХ – ВИНТЕРТУР (КУП НА ШВАЈЦАРИЈА)

19:00ч

ДРАЧЕВО – АЕРОДРОМ (ПРВА ЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ)

ЉУБЉАНА – ТРИМО ТРЕБЊЕ (СЛОВЕНИЈА 1. ЛИГА)

ПОРТО – СПОРТИНГ (ПОРТУГАЛИЈА 1. ЛИГА)

РИБНИЦА – ДОБОВА (СЛОВЕНИЈА 1. ЛИГА)

19:30ч

МЛАДОСТ – ЈУНИОР КВ (ПРВА ЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ)

КУЗМАН ВАРДАР – СПАРТАК (ЖЕНСКА ЛИГА, ПЛЕЈ-АУТ)

20:00ч

ТИКВЕШ – БУТЕЛ СКОПЈЕ (СУПЕР ЛИГА, ПЛЕЈ-ОФ)

ИСТР – САРАН (ФРАНЦИЈА 1. ЛИГА)

20:30ч

ЕРЛАНГЕН – МАГДЕБУРГ (БУНДЕСЛИГА 1.)

ЦЕЛЈЕ – ГОРЕЊЕ (СЛОВЕНИЈА 1. ЛИГА)