Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Нексе – Вардар (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар денеска гостуваат во Нашице кај составот на Нексе на првиот дуел од четврт-финалето од СЕХА лигата. Средбата почнува од 17 часот, а ова е важен дуел бидејќи доколку вардарци успеат да победат тогаш ќе имаат полесна задача на домашен терен следната недела.

Вардар денеска ќе биде пред голем предизвик и тешка задача така што ќе мора да се даде максимум на теренот.

Инаку, и дуелот Нексе-Вардар исто како и сите други четврт-финални пресметки оди во пренос на Македонската телевизија. Ќе биде емитуван на првиот канал.

Доколку не сте во можност да го следите на вашите ТВ приемници повелете линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2