Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Нексе Нашице и Еурофарм Пелистер (ЛИНК)

Со натгпреварот меѓу Нексе и Еурофарм Пелистер денеска стартува вториот дел од сезоната во СЕХА лигата кој првпат се игра во нов формат и со елиминации на патот кон Ф4 турнирот.

Натпреварот во Нашице го отвора делот на осминафинални пресметки, а Еурофарм Пелистер ќе гостува во обид да се избори за позитивен резултат. Ова ќе биде тежок дуел, но дефинитивно се очекува интересен ракомет.

Дуелот меѓу вицепрваците на Хрватска и Македонија започнува од 15:00 часот, а може да го гледате на следните линкови ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3.