Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Шпанија (ЛИНК)

Кадетската репрезентација на Македонија денеска го започнува настапот на Медитераснките игри во главниот град на нашиот јужен сосед.

Избраниците на Никола Матлиески ги очекува тежок натпревар против Шпанија, а денеска ќе имаат и уште еден дуел со Мароко.

Натпреварот со „фуријата“ се игра со почеток во 13:30 часот. а ќе може да го гледате на следниот ЛИНК.