Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и Хрватска (ЛИНК)

По поразите од Шпанија и Тунис, како и победата над Мароко, машката кадетска репрезентација на Македонија ја очекува нов предизвик на Медитеранските игри кои до 22 февруари се одржуваат во главниот град на нашиот јужен сосед.

Избраниците на Никола Матлиески одиграа солиден натпревар против Тунис, но по сопствени грешки беа казнети и на крајот останаа само со еден бод, иако може да освојат и повеќе.

Грешки нема да бидат простени ниту од хрватските врсници, со кои нашите кадети ќе се соочат со почеток во 14:45 часот, а натпреварот меѓу Македонија и Хрватска може да го гледате на следниот ЛИНК.