Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Бутел Скопје и Струга (ВИДЕО)

Поради европските обврски и настапот во ЕХФ Купот, тимот на Бутел Скопје порано од предвиденото ќе го одиграат натпреварот од 5. коло од Суперлигата.

Ривал на избраниците на Кристијан Грчевски ќе им биде составот на Струга, кој по неочекуваните проблеми на стартот од сезоната, влегува како аутсајдер на овој натпревар.

Натпреварот меѓу Бутел Скопје и Струга се игра во салата „Антон Димитров“ во населба Бутел, а ќе започне во 19:30 часот.

Може да го следите на линкот во продолжение…