Гледајте го во ЖИВО натпреварот Македонија – Турција (ЛИНК)

По поразите од Шпанија, Хрватска, Тунис и Црна Гора, како и победата над Мароко, машката кадетска репрезентација на Македонија го игра последниот меч од групната фаза на Медитеранските игри.

Последен ривла во групната фаза е селекцијата на Турција. Натпреварот почнува од 16 часот, а можете да го гледате на следниот ЛИНК.

Ова е последниот натпревар, па од утре почнуваат двобоите за пласман од 9. до 14. место.