Виена обоена во „црвено-жолто“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Македонија ќе имаат огромна поддршка од трибините во Штадхале на средбата против Чешка и денеска може да направат голем чекор напред во изборувањето на втор круг на Европското првенство.

Средбата почнува од 16 часот, а Виена е веќе обоена во „црвено-жолто“. Сите се подготвени за она што претстои, а дека ќе има жешки фанови може да се види и од фотографиите во продолжение.

Навивачите ќе дадат безрезерна поддршка, па на ракометарите е само да го покажат најдоброто на теренот.

Колку е интересно и убаво да се биде денес во Виена погледнете низ фотографиите.

[soliloquy id=”120904″]