Виктор Гигов и ПАОК обезбедија Ф4 во грчкиот Куп

Тимот на ПАОК Солун, каде што брани македонскиот интернационалец Виктор Гигов, обезбеди место на завршницата во Купот на Грција.

ПАОК на домашен терен го совлада Јоникос Афидеја со 32-26 и успешно ја мина четвртфиналната пречка.

Тимот на Гигов е првиот четвртфиналист, а допрва треба да бидат одигранни уште три меча по кои ќе се бараат и другите учесници.

ПАОК досега три пати го освојувал трофејот во ова натпреварување – во 2012, 2015 и 2017 година, а оваа сезона Ф4 ќе се игра на 6/7 април.