вторник, септември 29, 2020

таг: словенија

Јанц на принуден одмор

Десното крило на Келце и репрезентациајта на Словенија, Блаж Јанц ќе мора да одмoра поради проблеми со левото рамо. Словенецот ќе биде надвор од...

Вујо: Знам кој ми ги подметнува лагите…

Веселин Вујовиќ доби отказ и нема да ја предводи словенечката репрезентација на Европското првенство. На ова му преѕодеа лавина критики за односот на Вујо...

Душебаев: Јас селектор на Словенија? Не, но знам кој е најдоброто...

На нешто повеќе од еден месец до Европското првенство, репрезентацијата на Словенија е без селектор. Од федерацијата на Словенија најавија дека новиот предводник на...

Сериозни обвинувања од Словенците: Вујо им земал по 300 евра на...

Словенечката ракометна федерација пред три дена одлучи дека дошло времето да биде прекината соработката со селекторот Веселин Вујовиќ, иако смената доаѓа само на четириесетина...

ОФИЦИЈАЛНО: Веселин Вујовиќ повеќе не е селектор на Словенија

На Европското првенство во јануари репрезентацијата на Словенија ќе има нов селектор откако денеска и официјално дојде до разделба со досегашниот предводник на Словенците,...

Словенците тврдат: Вујовиќ не е повеќе селектор, ќе го наследи Хуан...

Словенечката ракометна јавност деновиве беше преокупирана со прашањето дали некогашниот тренер на Вардар и селектор на Македонија - Веселин Вујовиќ, ќе ја предводи нивната...

Словенците тајно го сменија Вујовиќ?!

Највисокото раководство на Словенечката ракометна федерација денеска одржа итен состанок, на кој се дискутирало за смена на селекторот Веселин Вујовиќ по неговиот вербален испад ...

Големиот талент успешно опериран, се враќа следното лето (ФОТО)

Ракометарот на кого му беше најавувана голема иднина мораше да биде подложен на хируршка интервенција. Еден од најдобрите млади ракометари во моментов, Словенецот Домен...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ