таг: словенија

Словенците тврдат: Вујовиќ не е повеќе селектор, ќе го наследи Хуан...

Словенечката ракометна јавност деновиве беше преокупирана со прашањето дали некогашниот тренер на Вардар и селектор на Македонија - Веселин Вујовиќ, ќе ја предводи нивната...

Словенците тајно го сменија Вујовиќ?!

Највисокото раководство на Словенечката ракометна федерација денеска одржа итен состанок, на кој се дискутирало за смена на селекторот Веселин Вујовиќ по неговиот вербален испад ...

Големиот талент успешно опериран, се враќа следното лето (ФОТО)

Ракометарот на кого му беше најавувана голема иднина мораше да биде подложен на хируршка интервенција. Еден од најдобрите млади ракометари во моментов, Словенецот Домен...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ