таг: СЕХА

Се огласи и СЕХА – одложен е завршниот турнир во Задар!

Завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, кој требаше да се одржи од 3 до 5 април во хрватскиот Задар, се одложува. Сигурни учесници на завршниот...

Давор Стојановски: ЕХФ и СЕХА не информираа, дуелите со Нексе и...

Директорот на екипата на Вардар, Давор Стојановски денеска објасни што и како се случуваше денеска кога дојде до информации од СЕХА и од ЕХФ...

Мешков Брест со две победи во четврт-финалето од СЕХА

Ракометарите на Мешков Брест во два дена дојдоа до две победи против Пекинг Универзитет во осминафиналето од СЕХА лигата, а после вчерашните 46:26, денеска...

Вардар и Мотор се изнадаваа голови, но бодовите останаа во „Јане...

Ракометарите на Вардар имаа успешна генералка пред гостувањето во Полска кај Келце, а вечерва на свој терен беа подобри од Мотор Запорожје во рамки...

Со еден тим во Скопје, со друг во Битола

Екипата на Мешков Брест утре од 17 часот ќе го одигра мечот од 6. коло од Лигата на шампионите против Вардар, а веќе во...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар се враќа на терен, гостува кај Пекинг...

Тимот против кој „црвено-црните“ ја отворија сезоната во СЕХА-лигата, Пекинг Универзитет денеска ќе биде домаќин на Вардар. Со ова продолжуваат натпреварите во СЕХА-лигата, а воедно...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ