таг: рк хапоел ашдод

Поранешен вардарец се сели во Израел

Некогашниот црногорски репрезентативец Жарко Пејовиќ, откако си замина од романскиот тим Дунареа Калараши, кариерата ќе ја продолжи во израелскиот шампион Хапоел Ашдод. Тимот што минатата...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ