таг: рк ратинген

Лазаров и Јоновски добија бундеслигашко засилување

Екипата на Ратинген од која се дел и Филип Лазаров и Ацо Јоновски од летото 2020 добива бундеслигашко засилување. Се работи за хрватскиот интернационалец...

Петар Ангелов “раскина” со Ратинген

Поранешниот македонски репрезентативен голман и поранешен чувар на мрежата на Тиквеш, Вардар, Пелистер, Металург, Анталија, Кремс и Трембле, не е повеќе член на германскиот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ