таг: рк пелистер

Некогашен член на Пелистер активен и на 43 години!

Некогашниот ракометар на битолски Пелистер во сезоната 2010/2011, Дејан Унчанин, ниту на 43 години не помислува да му каже збогум на ракометот. Иако четири пати...

Играше за Охрид и Пелистер, сега ќе тресе мрежи во Словенија

Некогашниот среден бек на два македонски суперлигаши, Марко Кобетиќ, во пролетната полусезона ќе има нов предизвик во кариерата. Хрватскиот интернационалец кој беше меѓу најдобрите стрелци...

Пролет лесно го доби Пелистер, на чекор е од нов плеј-оф

Ракометарите на Пролет го финишираа есенскиот дел од сезоната со победа над Пелистер од ... со што останаа на добра позиција за пласман во...

Пелистер сигурен против Металург 2

Екипите на Пелистер и Металург 2 го затворија 13. коло од Супер лигата. Битолчани пред своите гледачи стигнаа до нови бодови со триумфот од...

Охриѓани се прошетаа низ Радовиш

Тимот на Охрид, иако се очекуваше да има поголеми проблеми на гостувањето во Радовиш, сепак на крајот славеше убедлив, 22-29, откако и на полувремето...

Еурофарм Работник и Пелистер се споија – вака изгледа новиот дрес...

Денеска во Битола се официјализираше фузијата, односно спојувањето на Пелистер и Еурофарм Работник. Претставници на Пелистер и Еурофарм Работник, заедно со градоначалничката на Општина Битола,...

ОФИЦИЈАЛНО: Битола го доби Еурофарм Пелистер!

Конечно, утрината во Битола беше официјализирана долго најавуваната фузија меѓу двата ракометни тима. Еурофарм работник и Пелистер потпишаа договор и станаа еден клуб -...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ