таг: анастасија николовска

Николовска од Чаир ја доби трката со Анчева за најдобар стрелец

Во сезоната од Женската лига која заврши многу орано од предвиденото поради коронавирусот  две ракометарки беа во голема трка за првото место и прашање...

Листа на стрелци: Николовска и Анчева ќе имаат трка, играат ефикасно

Откако во 1. пролетно коло или вкупно 14. коло екипата на Пелистер беше слободна, Марија Анчева го почна вториот дел од сезоната со 13...

Листа на стрелци: Анастасија Николовска продолжи ефикасно

Со почетокот на вториот дел од сезоната во Женската лига дојдоа нови интересни натпревари, а нема ништо ново ниту на листата на стрелците бидејќи...

Листа на стрелци: Николовска најефикасна, есента ја заврши пред Анчева и...

Ракометарката на Чаир, Анастасија Николовска на крајот од есенскиот дел се најде на врвот откако успеа во последното коло да ја помине Блажевска која...

Листа на стрелци: Блажевска од Кузман Вардар уште сигурна на врвот

Ракометарката која игра за дебитантот во Женската лига, Кузман Вардар, Ивана Блажевска. Taa и понатаму е предводник на стрелците и има десет погодоци предност во...

Ракометарка на Кузман во водство кај стрелците

После 5. коло во Женската лига, ракометарката на Кузман Вардар Илинден, Ивана Блажевска после пет натпревари е во водство на листата на стрелците во...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ