таг: алжир

Сега се случува: Македонија против Алжир игра во Скопје (ФОТО)

Во време кога е најавен нов полициски час кој стапува на сила утре од 21 часот, во Скопје се случува дуел на Македонија против...

Јовановски одличен во Алжир, ГС Петролиерс ќе разигрува за титулата

Тимот на ГС Петролиерс, каде што настапува македонскиот чувар на мрежата Мартин Јовановски, забележа убедлива победа во 11 коло од алжирскиот шампионат. ГС Петролиерс славеше...

Еден вардарец ќе игра на Африканскиот Куп на нации (ФОТО)

Шампионот Вардар ќе има сигурни осум ракометари што ќе бидат дел од Европското првенство - Стоилов (Македонија), Дибиров, Шишкарев, Горбок, Атман, Калараш (Русија), како...

Македонија ќе игра финале на „Трофеј Карпати“

Обезбедувањето на победа од 25:24 во полуфиналето против Алжир донесе место во финалето на Трофеј „Карпати“ за репрезентацијата на Македонија, но триумфот беше обезбеден...

Еден вардарец ќе игра против Македонија на „Трофеј Карпати“ (ФОТО)

По двете пријателски средби против селекцијата на Кувајт, машката репрезентација на Македонија заминува за главниот град на Романија, Букурешт, каде што ќе биде дел...

Мартин Јовановски се пресели во Алжир – ќе ги брани боите...

Голманот кој во минатата сезона беше на голот на Охрид и на Пелистер - Мартин Јовановски, во новата сезона ќе го има првиот интернационален...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ