таг: алем тоскиќ

Тоскиќ: Мило ми е за сите во Вардар, мило ми е...

Поранешниот српски репрезентативец Алем Тоскиќ, кој сега е дел од унгарскиот Чурго, беше дел од првата генерација на ракометари што дојдоа во Вардар кога...

Екс вардарецот Тоскиќ ја продолжува двојната улога во Чурго

Поранешниот пикер на Вардар и репрезентативец на Србија, Алем Тоскиќ кој откако замина од Вардар во Горење, потоа многу брзо се пресели во Унгарија....

Екс-пивот на Вардар стана играч-тренер во Унгарија

Екипата на Чурго, која се натпреварува во најсилната лига на Унгарија доби засилување и во стручниот штаб, откако претходно доби и на засилување и...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ