таг: Алекс Душебаев

Карачиќ и Душебаев сменија спорт, станаа кајакари (ФОТО)

Поранешните ѕвезди на Вардар, а сега ракометари на Келце, Игор Карачиќ и Алекс Душебаев имаат интересен старт на подготовките. Покрај тоа што одработеа неколку тренинзи...

Карачиќ, Душебаев и колегите ја отворија сезоната, и тие влегоа во...

Покрај ракометарите Вардар од денеска во сала се и играчи на уште еден тим, кој е ривал на „црвено-црните“ во групната фаза од Лигата...

Може ли да профитира Вардар – Келце планира да се ослободи...

Полскиот шампион Келце ќе остане без главниот спонзор, компанијата ВИВЕ и ќе мора да се ослободи од најмалку тројца ракометари пред стартот на новата...

„Ако Алекс ми каже дека има подобра понуда – ќе му...

Шпанскиот стратег Талант Душебаев е на тренерската позиција на Келце каде што настапуваат неговите синови Алекс и Даниел. Алекс кој со Вардар стана европски...

Азоти го бара(л) Душебаев, Келце не го дава!

Според пишувањата на полскиот сајт sportowefakty.wp.pl, екипата на Азоти Пулави испратила понуда до Келце за еден од нивните креатори и носители на играта -...

„Карачиќ и Душебаев имаат понуди, но чекаат мој потег“

Ракометарите на Келце се согласија на намалување на платите за април, мај и јуни, но претседателот на полскиот тим, Бертус Сервас, не го соопшти...

Јануари беше месец на Домагој Дувњак

Најдобриот ракометар од последното Европско првенство, Домагој Дувњак доби уште едно признание, а тоа е за најдобар играч во јануари во Европа. Европската ракометна федерација...

Златната генерација на Вардар од 2017 на дело: Лука и Игор...

Денеска во „Tеле 2 Арена“ во Стокхолм ќе се одигра последниот натпревар од Европското првенство што изминатите 18 дена се одржуваше во три држави...

Душебаев заврши во болница!

Игор Карачиќ е неизвесен за завршните натпревари од Европското првенство, откако се судрија со колената со клупскиот соиграч Алекс Душебаев. Карачиќ и покрај тоа што...

На дуелот меѓу Шпанија и Хрватска: Петмина екс вардарци на терен!

Денеска во „Штадхале Арена“ во Виена ќе се одиграат последните три натпревари од главната рунда на Европското првенство. Дербито на денот ќе биде дуелот...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ