ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Стојановиќ одбра за Црна Гора

Машката младинска репрезентација на Македонија денеска стартува на Европското првенство во Целје, Словенија со дуел против Црна Гора

Европската ракометна федерација ги објави составите на Македонија и Црна Гора за денешната пресметка.

Надвор од комбинација за Црногорците останаа десниот бек Кристијан Стаменковиќ и левиот бек Тодор Узунчев.

Натпреварот меѓу Македонија и Црна Гора се игра во „Златорог Арена“ во Целје од 12:00 часот.

Судии ќе бидат Игор и Алексеј Ковалчук, додека делегати се Јанко Пожежник од Словенија и Пол Несе од Луксембург.