12 Христијан Јовановски

73
#
12
Име
Христијан Јовановски
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
184
Тежина
68
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
Претходни Екипи
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
18

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2005