14 Руи Силва

22
#
14
Име
Руи Силва
Националност
por Португалија
Позиција
централен бек
Висина
186
Тежина
80
Моментално игра за
ПОРТУГАЛИЈА, ПОРТО
Години
29

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА0143