22 Матеј Габер

36
#
22
Име
Матеј Габер
Националност
svn Словенија
Позиција
пивот
Висина
198
Тежина
120
Моментално игра за
ПИК СЕГЕД, СЛОВЕНИЈА
Години
30

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021СЛОВЕНИЈА573

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД102

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021СЛОВЕНИЈА5116